Połącz aktywny wypoczynek z relaksem w Termach BUKOVINA. Gotowe pomysły!

Redakcja

28 marca, 2024

W dobie ciągłego pośpiechu, wiecznej gonitwy i braku czasu dla siebie, każda wolna chwila wydaje się być bezcenna. Jeśli nareszcie możesz sobie pozwolić na rodzinny weekend poza miastem, to rozważ wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Znajdziesz tam Termy BUKOVINA, czyli jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Europie. Wizyta na termach nie musi się ograniczać do leniwego wypoczynku w ciepłej wodzie. Śmiało można połączyć relaks w Termach BUKOVINA z aktywnym spędzaniem czasu, a gotowymi pomysłami dzielimy się w naszym artykule.

Pływanie w basenie zewnętrznym

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia w termach niż poranny trening pływacki w zewnętrznym basenie wypełnionym wodą o temperaturze około 30 stopni Celsjusza – jest na tyle przyjemna, że śmiało możesz zaplanować sobie pływanie nawet w środku zimy.

Po intensywnym treningu zafunduj sobie odprężającą kąpiel np. w „Bulgotniku”, czyli basenie z hydromasażem, co pozwoli Ci rozluźnić mięśnie i w pełni się zrelaksować.

Jeśli natomiast samo pływanie Ci nie wystarczy, to możesz wziąć udział w organizowanych codziennie, bezpłatnych (w cenie biletu) zajęciach z aquaaerobiku.

Narty i termy, czyli idealne połączenie

Sezon zimowy to czas, kiedy termy cieszą się wyjątkowo dużą popularnością, zwłaszcza wśród narciarzy. Nic dziwnego – po aktywnym dniu na stoku nic tak nie rozgrzewa i nie relaksuje jak kąpiel w wodach termalnych.

Dodatkowo warto wspomnieć o właściwościach terapeutycznych wysoko zmineralizowanej wody, dzięki którym przyjemna kąpiel może przyspieszyć regenerację mięśni i stawów, minimalizując ryzyko kontuzji.

Relaks na termach po górskim trekkingu

Trekking w Tatrach, nawet ten po mniej wymagających szlakach (np. w dolinach), to spore wyzwanie dla organizmu. Po dniu spędzonym w górach warto zaplanować wizytę w Termach BUKOVINA, które stwarzają idealne warunki do regeneracji.

Hydromasaże, sauny i baseny relaksacyjne wypełnione ciepłą wodą to doskonała okazja, by dać odpocząć zmęczonym nogom i plecom, odzyskując siły na kolejne wyprawy.

Rodzinna zabawa w Strefie Letniej

Dla rodzin z dziećmi Termy BUKOVINA przygotowały mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, które są uruchamiane w sezonie letnim i sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu z pociechami. Zjeżdżalnie zewnętrzne i płytkie baseny zapewnią doskonałą rozrywkę dla najmłodszych, a rodzicom dadzą chwilę wytchnienia w pięknych okolicznościach przyrody.

Fantastyczne miejsce do aktywnego wypoczynku

Już sama lokalizacja Term BUKOVINA stwarza doskonałe warunki do aktywności. W Bukowinie Tatrzańskiej, jednej z najwyżej położonych wsi w Polce, dostępne są szlaki trekkingowe o różnym stopniu trudności, ścieżki rowerowe czy ośrodki narciarskie – to wszystko znajdziesz w bezpośrednim sąsiedztwie Term BUKOVINA.

Aktywny wypoczynek z akcentem na zdrowie

Regularne korzystanie z kąpieli termalnych, a szczególnie łączenie ich z aktywnością fizyczną, ma zbawienny wpływ na ogólny stan zdrowia. Wody termalne, które są zasobne w minerały i składniki specyficzne, wspierają terapię licznych dolegliwości, jak choroby reumatyczne w okresie bezobjawowym, choroby kobiece, zaburzenia układu krążenia, zaburzenia metaboliczne, stany lękowe i depresyjne, problemy dermatologiczne, choroby układu oddechowego, nadwaga i otyłość czy kontuzje ortopedyczne.

Połączenie tych właściwości z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu potęguje efekt regeneracji, zapewniając idealne warunki do zrównoważonego wypoczynku, o czym więcej przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/jak-polaczyc-aktywny-wypoczynek-na-swiezym-powietrzu-z-relaksem-w-termach.

O Termach BUKOVINA

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to nowoczesny kompleks basenów termalnych, który oferuje szeroki wybór wodnych atrakcji dla osób w każdym wieku – od małych dzieci, aż po seniorów.

Kompleks jest zlokalizowany w wyjątkowo malowniczej części Podhala, blisko Zakopanego, stanowiąc idealne miejsce do relaksu i regeneracji w ciepłej wodzie termalnej najwyższej jakości. Termy są zasilane wodą typu siarczanowo-sodowo-wapniowego, siarczkową, fluorkową, charakteryzującą się mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3, która jest pozyskiwana z ujęcia na głębokości 2400 metrów z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu.

Kompleks Termy BUKOVINA to nie tylko baseny zewnętrzne i wewnętrzne, ale także strefa saun, liczne atrakcje dla dzieci czy strefa SPA i Wellness oferująca szeroki wybór zabiegów odnowy biologicznej i rytuałów pielęgnacyjnych.

Artykuł partnera.