Wczasy Seszele – co warto zobaczyć?

Redakcja

27 lutego, 2024

Wakacje na Seszelach są jednym z najlepszych pomysłów na luksusowy wypoczynek na rajskich plażach. Seszele są archipelagiem setek wysp oraz wysepek na Oceanie Indyjskim. W związku z tym można poczuć tam typowy afrykański klimat, który połączony jest z kulturą francuską i kreolską. Jeśli ktoś szuka pomysłu na egzotyczne wakacje to z pewnością Seszele będą jednym z najlepszych wyborów. A co warto tam zobaczyć?

Wyspa Mahe

Wyspa Mahe, będąca największą wyspą Seszeli i miejscem, gdzie znajduje się stolica kraju, Victoria, jest domem dla około 70 000 mieszkańców, stanowiących prawie 90% populacji. Mimo swojej ludności, wyspa zachowuje idylliczne piękno z górami osiągającymi prawie 1000 metrów wysokości oraz zróżnicowanym krajobrazem. Charakteryzuje się wulkanicznymi skałami porośniętymi tropikalną roślinnością, a także cudownymi plażami, których jest ponad 70. Wśród nich najpiękniejsze są plaża w Port Lanuay oraz Anse Soleil. Warto też zwiedzić lokalne dworki z kolonialną architekturą, pospacerować po ogrodzie botanicznym lub odwiedzić plantację cynamonu i wanilii. Mahé oferuje również inne interesujące miejsca, takie jak Le Jardin Du Roi Spice Garden. Dodatkowo, atrakcyjną opcją na Mahe jest rejs łodzią z przeszklonym dnem, który umożliwia bliskie spotkanie z podwodnym światem. Jeśli ktoś wybiera się na wczasy Seszele, to koniecznie musi odwiedzić tę wyspę.

North Island – prywatna wyspa

Położona na dalekiej północy archipelagu Oceanu Indyjskiego, North Island stanowi odległy tropikalny raj, który oferuje niezapomniane doświadczenia. Bujna tropikalna przyroda wzmacnia poczucie wyjątkowości tego miejsca. Prywatna wyspa North Island, oddalona o 30 km na północ od Mahé, zapewnia całkowitą prywatność dzięki jedynemu hotelowi na wyspie. Jest to najbardziej ekskluzywne miejsce na Seszelach, idealne zarówno na romantyczne wyjazdy, jak i miesiąc miodowy, czy też rodzinne ucieczki od cywilizacji. Wyspa oferuje niezrównane poczucie ekskluzywności i prywatności, dysponując zaledwie jedenastoma willami z widokiem na ocean, ukrytymi pośród dwóch kilometrów tropikalnego raju.

Wyspa Praslin

Wyspa Praslin, będąca drugą co do wielkości wyspą archipelagu Seszeli, słynie przede wszystkim z palm Coco de Mer o unikatowych kształtach kokosów. Na wyspie znajduje się Park Narodowy Praslin, który w większości pokryty jest lasami równikowymi. Ze względu na bogactwo roślinności i fauny, warto udać się na pieszą wycieczkę z prywatnym przewodnikiem, który przybliży tajniki wyspiarskiej przyrody. Praslin, skąpana równikowym słońcem, stanowi idealne miejsce na spokojny, rajski urlop, z dala od tłumów. Najpiękniejszą plażą na wyspie uważana jest Anse Georgette, przyciągająca swoim niezwykłym pięknem.

Materiał promocyjny.