Jakie są najatrakcyjniejsze last minute z Łodzi w 2024?

Redakcja

28 czerwca, 2024

Łódzkie lotnisko nie jest tak popularne jak warszawskie, krakowskie lub gdańskie, jednak też ma sporo do zaoferowania. Mieszkańcy Łodzi mogą stąd wyruszyć na tanie i atrakcyjne wakacje last minute. W 2024 roku najwięcej lotów będzie na południe Europy. Sprawdzamy, gdzie można polecieć z Łodzi, żeby dobrze wypocząć.

Bułgaria – blisko, słonecznie i kolorowo

W czasach PRL-u wakacje w Bułgarii były uważane za luksus. Konkurować z nimi mogła jedynie Majorka. Otwarcie granic sprawiło, że Bułgaria czasowo straciła na atrakcyjności. Czasowo, bo szybko odzyskała należne jej miejsce.

Wakacje last minute w Bułgarii z wylotem z Łodzi to propozycja, której trudno się oprzeć. Wystarczy zauważyć, że kraj ten leży na tej samej szerokości geograficznej, co środkowe Włochy. Jest bardzo ciepło i słonecznie, a plaże nad Morzem Czarnym są doskonale zagospodarowane. Najpopularniejsze kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Można w nich spędzić cały urlop lub potraktować je jako bazę wypadową, bo w okolicy jest mnóstwo urokliwych miasteczek, parków i innych atrakcji.

W ofercie last minute Tui można znaleźć wyloty z Łodzi do Bułgarii w bardzo atrakcyjnych cenach: https://www.tui.pl/last-minute

wczasy last minute

Last minute 2024 w Turcji – ekskluzywne wakacje dla wymagających

Turcja jest sąsiadką Bułgarii, ale jedyne, co łączy te dwa kraje, to wybrzeże Morza Czarnego i słoneczna pogoda. O ile Bułgaria niewątpliwie jest krajem europejskim, to o Turcji nie można tego jednoznacznie powiedzieć. Kraj leży na pograniczu dwóch kontynentów, wykształciła się tu jedyna w swoim rodzaju kultura, obyczajowość, a także kuchnia.

Wiele plaż w Turcji zostało odznaczonych Błękitna Flagą, co oznacza, że są bardzo czyste i profesjonalnie zagospodarowane. Hotele spełniają najwyższe europejskie standardy, a ich obsługa jest na bardzo wysokim poziomie.

Turcja to malownicze plaże, ale też parki narodowe, góry i mnóstwo zabytków pamiętających czasy Cesarstwa Rzymskiego. W ofercie last minute 2024 można spędzić tydzień w Turcji za stosunkowo nieduże pieniądze. Ceny wycieczek dwutygodniowych w opcji all inclusive zaczynają się od 3400 zł.

Z Łodzi wprost do słonecznej Grecji

Mieszkańcy Łodzi i okolic mogą się wybrać z lokalnego lotniska na wakacje last minute także do Grecji. I czynią to nader chętnie, bo Grecja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno na wakacje last minute, jak i kupowane z wyprzedzeniem.

Za wyborem Grecji na pewno przemawia pogoda – tu nie ma potrzeby zabierania ze sobą parasoli i kurtek przeciwdeszczowych. W sezonie letnim w Grecji jest bardzo ciepło i słonecznie.

Grecja kojarzona jest z licznymi zabytkami z okresu starożytności i faktycznie nie brakuje ich tutaj, zarówno w Grecji lądowej, jak i na Krecie. Jednak ten kraj nie bazuje jedynie na przeszłości, ma dla turystów bardzo nowoczesną ofertę luksusowego wypoczynku. Last minute w Grecji można spędzić na wiele różnych sposobów, dla każdego znajdzie się coś, co lubi.

Oczywiście nie można zapomnieć, że jesteśmy w Grecji. Wycieczkę na plantację oliwek lub do winnicy trzeba uznać za obowiązkową. Podobnie pamiątkowe zdjęcia na najpiękniejszych greckich plażach. Rekordy popularności biją plaże Krety, ale te na Rodos, Kos i Korfu wcale nie są brzydsze.

Artykuł zewnętrzny.